Přiznáváte si nárok na odpočinek?

Relax_GTDJestli jste zavaleni úkolama (a je úplně jedno zdali jsou pracovní nebo osobní), může se zdát docela obtížné vypnout  a dobít baterky, i když ve svém nitru cítíte, že přesně to potřebujete. Váš pocit je naprosto správný. Je zajímavé, že se nikdo nepozastaví, když špičkový atlet během své přípravy pravidelně střídá trénink s odpočinem. My v “standardní” práci však chceme podávat neustále plné výkony. Proč je tomu tak? Ten atlet (nebo jeho trenér) má jasno v tom, com má dělat a kdy to má dělat. Nám to ale nikdo neřekne. Mnoho věcí v našem životě může být důležitých. Dokončit ten velký projekt, podepsat tu dlouho očekávanou smlovu, postavit dětem zahradní domeček, nebo jenom vymalovat byt … Jak to všechno zvládnout?

V první řadě si musíme uvědomit, že můžeme dělat cokoliv, ale ne všechno. Atlet v tom má jasno, chce se kvalifikovat na přístí olympiádu, všechno ostatní je druhoradé. Nám ostatním zůstává nějakým způsobem získat informaci, co je to nejsprávnější, co v dané chvíli můžeme dělat. Systém Getting Things Done je velmi účinnou možností, jak si udržovat informace, co všechno chceme (nebo bychom chtěli) dosáhnout. A pak v každé chvíli můžeme vykonávat tu nejsprávnějši věc k naplnění našich záměrů – podle toho kde se nacházíme, kolik máme času a energie, i podle toho, co má největší dopad pro naši bytí.

A ještě si někdy vzpomeňte na atleta – je ůplně v pořádku, když taky neděláte nic.

Více o systému Getting Thinigs Done se dozvíte z našich stránek www.gtdcz.czwww.gettingthingsdone.com. Rádi vás taky přivítáme i na našem workshopu v Praze 26.5.2017